Úprava váhy a cvičení

Největším nepřítelem zdraví byla, je a bude nadváha. Výzkumy prokázaly, že s každým kilogramem navíc se zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob, diabetu, kloubních problémů a také neplodnosti. Přiznejme si to. Obezita je nemoc, jako každá jiná. Kromě pár procent případů, kdy je viníkem genetika či hormonální nerovnováha, je to většinou nevhodný styl života. Nedostatek pohybu, stres, špatná skladba jídla, přejídání nebo naopak podvýživa (nedostatek důležitých mikro a makroprvků z potravy) aj. způsobují ukládání zásob na „horší časy“ a růst tukové tkáně. Ta může být viditelná, nebo uložená uvnitř těla, zejména v břiše- tzv. viscerální tuk. Ten je bohužel považován za škodlivější. Tuková tkáň totiž zároveň funguje jako skladiště pro látky pro tělo škodlivé, či nebezpečné. Mohou to být produkty metabolismu, chemické přísady v potravě, chemické léky, hormony z antikoncepce a další. Tyto jedy jsou častou příčinou, proč se dostavuje tzv. „stop stav.“ Tělo zaplavené vlastními nashromážděnými jedy je nestíhá vyloučit a raději zastaví další redukci tukových buněk. Tukové buňky se neztrácejí, pouze uvolňují svůj obsah a zmenšují se. Jejich počet však zůstává zachován. Vy by jste také nevylili kýbl špinavé vody do neodtékajícího umyvadla. Proto je součástí hubnutí i řízená detoxikace. Zde nastupují přípravky jako Aloe a další, které se volí a kombinují podle konstituce každého klienta.

„Zdravý člověk je ten, který je zdráv po stránce fyzické, duševní a sociální“. S tím nelze než souhlasit.

Několik desetiletí stačilo vytřídit různé typy diet a potvrdilo, že bez pohybu není možná žádná dlouhodobá trvalá změna. Vždyť pohyb je kromě svalové námahy také zdrojem hormonů „dobré nálady“, které si jinak zajišťujeme příjemnými činnostmi- např. jídlem. Ideálně fungující dieta bere v potaz pracovní vytížení, sportovní aktivity, množství kalorií a prvků přijatých z potravy a individualitu člověka.

Tímto směrem se ubírá i moje pomoc klientovi, rozhodne- li se změnit nepříznivý poměr tuků a svalové hmoty ve svém těle. Kromě doporučení vhodného pohybu a aktivit se zaměřuji na skladbu jídelníčku dle principů stravování v Tradiční čínské medicíně a západního dietologického pohledu. Důležitou součástí jsou také vhodné doplňky výživy, které usnadňují zejména první fáze redukčního programu.

Základem je vždy vhodné složení stravy a to takové, aby nezatížilo kapsu klienta a také chutnalo. Častým problémem je jak a co připravit, abychom splňovali nároky těla, stejně jako náš vytyčený cíl. I proto nabízím Kurzy vaření. Informace najdete na stránce Semináře a kurzy.

Comments are closed.