O mně

Jmenuji se Radim Jakeš, narozen v roce dřevěného zajíce 1975.

Jelikož se Luna právě nacházela ve Štíru, obdržel jsem i já zvídavou povahu a touhu proniknout do podstaty věcí. Keltský horoskop mi přiřadil jako strom kaštan s charakteristikami jako: houževnatost, umírněnost, tvrdohlavost.

Po absolvování Gymnázia a Veřejně správní akademie v Brně jsem si teprve uvědomil, že tato cesta není pro mně a obrátil svou pozornost k člověku a tajům lidského těla a duše.

Následujících několik let jsem zaplnil studiem některých masáží a kvalifikací – osobní trenér a poradce ve výživě, cvičitel jógy, napravování páteře a nosných kloubů těla, aromaterapie a její využití nejen v masážích, lymfodrenáž a mízní otok, akupresura, čínská tlaková masáž aj. Velkou průpravu jsem v dobách svého experimentování dostal i v oblasti přípravy jídel a zdravého vaření.

To vše mě posléze dovedlo ke studiu Tradiční čínské medicíny při Sinobiologické společnosti– obor akupunktura a dále pak ke studiu Školy pěti dovedností pod záštitou TCM Bohemia a MUDr. Jozefa Luckého, našeho předního odborníka ve fytoterapii.

Pod jeho vedením jsem též absolvoval několik dalších školení o používání patentních bylinných směsí- kuliček WAN. V rámci postgraduálního studia se účastním pravidelných seminářů s tématikou jako Yin Huo- obtížně léčitelné choroby, Atopie a jiné ekzémy, revmatické a degenerativní choroby kloubů aj.

Kromě čínské medicíny, jež se stala mým hlavním oborem praktikuji cestu Yang Sheng Fa (tzv. Pěstování života), vycházející z filozofie Taoismu a TČM. Rád čtu, kondičně cvičím a rád vařím. Také jsem členem klubu nádechového potápění- freedivingu Apneaman.cz. Takto si uchovávám zdravý rozum a nadhled nad problémy, které denně řeším.

V květnu 2012 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz freedivingu školy Apnea Academy pod vedením Umberta Pelizzariho, známého rekordmana a průkopníka tohoto sportu. Informace o kurzech najdete na stránkách www.apnea4life.com

A zjišťuji, že práce na sobě ještě neskončila…

Podrobnější informace o mé osobě naleznete zde: Životopis


 

Poděkování

Zde bych chtěl poděkovat těm, kteří mi předali zkušenosti a teorii ze své dlouholeté praxe.

MUDr. Jozef Lucký

MUDr. Dagmara Komárková

MUDr. Michaela Bernardová

Ing. Jindřich Sedláček

Marián Koša

Děkuji.

_____________________________________________________________________________________

A také

Trenérům- instruktorům, kteří mi umožnili stát se instruktorem nádechového potápění

Martin Zajac

Umberto Pelizzari

 

Comments are closed.