Doplňky výživy

Konvenční zemědělství založené na umělých hnojivech vyčerpalo půdu o důležité minerální látky. Rostliny takto vypěstované nejsou schopny zajistit dostatečný přísun všech živin, potřebných pro udržení zdraví. Ovoce a zelenina jsou sklízené ještě nezralé, dále skladovány a přepravovány tisíce kilometrů. Většině populace se dostane na talíř pouhá hmota, obsahující jen základní složky – bílkoviny, tuky a sacharidy. Doporučené denní dávky jsou u vitamínů příliš malé, což vede k nutriční podvýživě.

Minimálně během zimy a na jaře je dobré sáhnout po doplňcích stravy. Nejpotřebnější jsou vitamíny B-komplexu, vitamin C a vitamin D. Pro zdravé klouby, vlasy a pleť jsou důležité křemík a síra. Doplňky stravy VITAL jsem sestavil tak, aby splňovaly kritéria: kvalita, cena a množství účinných látek.

Tyto doplňky výživy splňují všechna kritéria, atesty a doporučení četných nutričních terapeutů. Stejně tak i cena je v poměru množství / kvalita nízká. 

Díky farma lobby u odpovědných orgánů se u nás i v EU nesmí uvádět léčebné účinky doplňků stravy, do nichž vitamíny (i byliny) patří. Můžeme jen doufat, že omezování informací a regulace jednou skončí. Svobodný člověk má právo dostat se k informacím, aby si mohl sám vybrat, jaký způsob léčby si vybere. 

Podle §3 odst.5 písm.a) vyhlášky č.225/2008 ve znění pozdějších předpisů:
„Označování doplňků stravy nesmí doplňkům stravy přisuzovat vlastnosti týkající se prevence, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění nebo na tyto vlastnosti odkazovat.“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *