Doplňky výživy

Žijeme v době, ve které kvalita byla obětována pro kvantitu. Posledních téměř 100 let úsilí pro ulehčení života člověka – mechanizace, automatizace, robotika, které měly sloužit k osvobození člověka od těžké či zdraví ohrožující práce přišlo vniveč. Práce ubylo, ale protože platí pravidlo: „Bez práce nejsou koláče“- důležité v době budování svobodných států, jsme v situaci, kdy jediný možný způsob, jak přežít je odměna za vykonanou práci. Základní příjem je mezi lidmi neznámým pojmem. Pro neustálý, naplánovaný růst ekonomiky jsme obětovali naši svobodu, zdraví i zdravý rozum.

Konvenční zemědělství vyčerpalo horní část pláště Země- půdu a rostliny takto vypěstované nejsou schopny zajistit dostatečný příjem všech živin, potřebných pro udržení zdraví a kvalitní, naplněný život. Ovoce a zelenina sklízené v nezralém stavu jsou skladovány a přepravováno tisíce kilometrů, čímž se většině populace dostane na talíř pouhá hmota. Dobře, máme hmotu – bílkoviny, tuky, sacharidy, ale co s nimi, chybí – li nutriční látky důležité pro správný chod metabolismu. K tomu přidejme narůstající znečištění, jedovaté látky v potravinách, jedovaté léky a vakcíny, všudypřítomná varování před něčím – a zdravým rozumem dojdete k závěru, že bez doplňků výživy to moc nejde. Ovšem kvalitních. Zapomeňte na multivitamíny lisované ve vrstvených kapslích, které i díky použitým složkám nemáme šanci zcela využít. Navíc s přihlédnutím k doporučeným dávkám (RDA) je lidstvo uměle drženo v nutriční podvýživě pro zisk „jistých“ společností. Po více než dvanácti letech používání různých doplňků výživy, můžu s klidným svědomím nabídnout to nejlepší, co je na našem trhu k dostání. Tyto doplňky výživy splňují všechny kritéria, atesty a doporučení četných nutričních terapeutů. Stejně tak i cena je v poměru množství / kvalita nízká. Jen si uvědomte, kolik zbytečností si každý měsíc koupíte. Lepší investici by jste těžko hledali. Zde nabízím produkty, bez kterých si udržení zdraví a dobrou kondici nedovedu při mém aktivním způsobu života úplně představit.

Díky vlivu „jistých“ společností u odpovědných orgánů se u nás i v EU nesmí uvádět léčebné účinky doplňků stravy, do nichž vitamíny (a jiné) patří.  

Podle §3 odst.5 písm.a) vyhlášky č.225/2008 ve znění pozdějších předpisů:
„Označování doplňků stravy nesmí doplňkům stravy přisuzovat vlastnosti týkající se prevence, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění nebo na tyto vlastnosti odkazovat.“.

Proto jsem byl nucen texty upravit, jinými slovy ochudit o informace doposud uváděné. Doufejme, že tato válka mezi snahou o zisk vs. snahou pomoci potřebným jednou skončí a každý si bude moci svobodně vybrat. Vybrat mezi prevencí a podpůrnou léčbou nebo potlačováním varovných příznaků nemoci a následného odstraňování částí svého těla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *