Diagnostika a léčba

První návštěva zahrnuje vstupní diagnostiku. Během 90 minut Vám budou kladeny otázky, mnohdy zdánlivě nesouvisející s daným problémem. Dále terapeut vyšetří jazyk a odebere pulz. Následuje diagnóza a návrh léčby.

Čínská medicína se opírá o šest pilířů. Akupunkturu, fytoterapii (léčbu bylinami), masáže Tui-Na,  dietetiku a cvičení. Rozhoduje povaha problému a dostupnost klienta. Nejčastěji používám fytoterapii a dietetiku, kdy stačí jedna až dvě návštěvy do měsíce. 

Bylinné odvary jsou směsi několika bylin, které mají navodit procesy, vedoucí k uzdravení. Konfucius řekl: „Dobrý lék chutná hořce a dobrá rada drásá duši“. S tím je třeba počítat. Pro děti jsou dostačující patentní směsi WAN, nebo granulovaná či tabletová podoba bylin. Ty jsou rovněž vhodné pro doléčení všech ostatních chorob.

V případě akupunktury a masáží doporučuji sérii sezení s minimální frekvencí jednou týdně. Sezení doplňuji krátkou masáží Tui- Na.

Vždy je riziko, že se v průběhu léčby objeví další problém jako nachlazení, chřipka, střevní příhoda aj. Tyto náhle vzniklé a neplánované příhody by mohly zkomplikovat probíhající léčbu. V tomto případě je klient instruován, aby ihned zavolal. Aktuální léčba se na pár dní vysadí a klient dostane instrukce, jak si správně počínat. Případně dostane některou z patentovaných hotových směsí vhodnou pro daný problém. Po ústupu nemoci se vrací k původní léčbě.

Okruhy léčby

Mám zkušenosti s léčbou:

Dýchacích potíží

Trávicích problémů

Urologických potíží

Gynekologie, neplodnosti

Kožních záležitostí

Bolestivých stavů

Poruch imunity a únavy

Nemocí duše a ducha

Comments are closed.