Neplodnost a TČM (3.část)

Šárinka těhulkaPoslední část a malá úvaha na začátek. Několik genetiků a vědců se obává následků asistované reprodukce. Proč? Obchází se tak přírodní výběr. Nejrychlejší spermie s sebou nese ideální výbavu. V případě, že se náhodně vybere jedna ze spermií, jejíž šance by byly malé, může nastat problém. Je známo, že dvojvaječná dvojčata se nejen liší, ale jedno může být zcela zdravé a druhé nikoliv. Nemusí tomu tak být v dětství, ale až v dospělosti. Mezi možné problémy se počítají metabolické poruchy, autoimunitní choroby, nebo problém mít děti. Budoucnost ukáže. Vždyť nejstaršímu „dítěti“ takto počatému je teprve 37 let. Stálo by za zamyšlení, jestli nejdříve nevyzkoušet jiné, přirozené metody, než nechat náhodný výběr člověku.

Jaké jsou další komplikace těhotenství a s čím se může žena setkat? Vrátíme se k psychice a také fyzickým předpokladům těhotenství.

Představte si, že máte vynést břemeno na vrchol hory. Nevíte, jak těžké bude, jak vysoká je hora. Nevíte, kdy to přijde. Tak to je těhotenství. Každý z pětice orgánů je zatížen. Ledviny více otevřou truhlu se zlatým pokladem – esencí. Jejich jangovou funkcí je hospodaření s ohněm a vodou dole. Nebo-li čistí krev a odvádí zvýšené množství odpadních látek. Slezina zvýší výkon (i apetit) a část vyrobené Qi a krve uloží do rozvíjejícího se plodu. Plíce svou silou dopraví vše do plodu. Srdce jim to dovolí. A játra jako prodloužená ruka na to dohlédnou a zařídí. Aby nic nechybělo, nebo aby matka nedošla úhony. Pud k přežití je základním instinktem člověka. Při rozhodování: „Nemáme pro oba“ v naprosté většině případů vyhraje žena.

Uvádí se, že minimálně třetina těhotných žen během prvního trimestru potratí. Některé si toho nevšimnou, jiné to těžce zasáhne. Tím ještě více podpoří stísněnost Qi jater. Děloha – palác dítěte leží dole a v hloubce. I v ní se mohou ukládat jedovaté látky, nebo přetrvávající skrytý patogen z nedoléčených, nebo špatně léčených chorob. Vytvářející se plod může být poškozen a zanikne. Samovolný potrat je v podstatě úklidem komnaty, která tak zůstane připravená pro další dítě. Vypuzení plodu by mělo být samovolné, bez zásahu lékaře. Snad jen v případě komplikací, nebo pokud vypuzení trvá delší dobu – déle než 8 týdnů. Kyretáž poškozuje sliznice a doporučuje se vyčkat alespoň půl roku před dalším těhotenstvím. Proběhne-li vypuzení přirozeně, po další proběhlé menstruaci lze otěhotnět znovu. Podpora bylin, nebo akupunktura jsou více, než žádoucí.

Závěrečné shrnutí. Úspěšné těhotenství vyžaduje zvládnout větší zátěž – fyzickou zdatnost. Dobrou výživu s dostatkem kalorií i živin. Dostatek odpočinku – zejména v prvním trimestru. Rozumné fyzické aktivity. Psychickou pohodu – i podporu a toleranci od okolí. Uvolněnost a pozitivní naladění. Ptejte se tedy milé ženy: „Jsem už na to připravená, mohu do toho jít, zvládnu to“? Pokud ano, těšte se. Váš život se jednou provždy naprosto změní. 🙂

Comments are closed.