Doplňky výživy

Konvenční zemědělství založené na umělých hnojivech vyčerpalo půdu o důležité minerální látky. Rostliny takto vypěstované nejsou schopny zajistit dostatečný přísun všech živin, potřebných pro udržení zdraví. Ovoce a zelenina jsou sklízené ještě nezralé, dále skladovány a přepravovány tisíce kilometrů. Většině populace se dostane na talíř pouhá hmota, obsahující jen základní složky – bílkoviny, tuky a sacharidy. Doporučené denní dávky jsou u vitamínů příliš malé, což vede k nutriční podvýživě.

Minimálně během zimy a na jaře je dobré sáhnout po doplňcích stravy. Nejpotřebnější jsou vitamíny B-komplexu, vitamin C a vitamin D. Pro zdravé klouby, vlasy a pleť jsou důležité křemík a síra. Doplňky stravy VITAL jsem sestavil tak, aby splňovaly kritéria: kvalita, cena a množství účinných látek.

Tyto doplňky výživy splňují všechna kritéria, atesty a doporučení četných nutričních terapeutů. Stejně tak i cena je v poměru množství / kvalita nízká. 

Díky farma lobby u odpovědných orgánů se u nás i v EU nesmí uvádět léčebné účinky doplňků stravy, do nichž vitamíny (i byliny) patří. Můžeme jen doufat, že omezování informací a regulace jednou skončí. Svobodný člověk má právo dostat se k informacím, aby si mohl sám vybrat, jaký způsob léčby si vybere. 

Podle §3 odst.5 písm.a) vyhlášky č.225/2008 ve znění pozdějších předpisů:
„Označování doplňků stravy nesmí doplňkům stravy přisuzovat vlastnosti týkající se prevence, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění nebo na tyto vlastnosti odkazovat.“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *