Diagnostika a léčba

První návštěva zahrnuje vstupní diagnostiku, trvá až dvě hodiny a klientovi jsou kladeny otázky, mnohdy zdánlivě nesouvisející s daným problémem. Dále terapeut vyšetří jazyk a odebere pulz. Následuje diagnóza a návrh léčby.

Čínská medicína používá k nápravě hned několik možností. Akupunkturu, léčbu bylinami- fytoterapii, masáže Tui- Na, moxování pelyňkovým doutníkem, baňkování, úpravy jídelníčku a cvičení. Rozhodující bývá též dostupnost klienta a jeho naturel- ne každý je nadšený akupunkturou a může dojíždět každý týden. Já nejraději využívám fytoterapii, kdy stačí jedna až dvě návštěvy do měsíce. Také moxa a baňkování jsou techniky, dalo by se říci příjemné a nebolestivé. Cvičení je dobrovolné a pokud situace nevyžaduje striktní zákaz některých potravin, zůstávám pouze u doporučení v rámci jídelníčku.

Bylinné odvary jsou směsi několika druhů bylin, které mají dohromady navodit procesy k uzdravení. Avšak i Konfucius řekl, že: „Dobrý lék chutná hořce a dobrá rada drásá duši“. S tím už se musí počítat. Pro děti jsou zase určené směsi WAN, nebo granulovaná podoba bylin a tablety. Stejně tak jsou vhodné i pro ty zaneprázdněné a pro doléčení chorob.

Rozhodnete- li se pro léčbu akupunkturou, doporučuji sérii sezení s minimální frekvencí 1x týdně. To platí zejména pro alergie, gynekologické potíže či akutní pohybové/kloubní problémy. Sezení zpravidla doplňuji krátkou masáží Tui- Na, zejména pracuji- li na zádech.

Je možné, že se v průběhu léčby objeví další problém jako nachlazení, chřipka, střevní příhoda aj. Tyto náhle vzniklé a neplánované příhody by mohly zkomplikovat probíhající léčbu. V tomto případě je klient instruován, aby ihned zavolal. Většinou se aktuální léčba na pár dní vysadí a klient dostane instrukce, jak si správně počínat, popř. dostane některou z patentovaných hotových směsí odpovídající danému problému. Po ústupu nemoci se vrací k původní léčbě.

Proto je vhodné mít doma po ruce některé směsi pro akutní příhody a nemoci. Diagnostika Po telefonu ulehčí výběr vhodné směsi. Jejich složení vychází z původních receptů starých stovky let, většinou upravených pro současnou dobu. Tyto produkty najdete v sekci Domácí lékárnička.

Okruhy léčby

Mám zkušenosti s léčbou:

Dýchacích potíží

Trávicích problémů

Urologických potíží

Gynekologie, neplodnosti

Kožních záležitostí

Bolestivých stavů

Poruch imunity a únavy

Nemocí duše a ducha

Comments are closed.