Čínská medicína

Čínská medicína byla původně medicínou hlavně preventivní. Každá nemoc se nějak ohlásí a může být včasně podchycena a léčena.

V dobách minulých se také musela potýkat s různými náhle vzniklými nemocemi a epidemiemi. Tak vznikaly úžasné recepty, používané dodnes. V současnosti je vyhledávána často až v případech, kde ostatní druhy léčby nezabraly.

Tato situace by se dala přirovnat ke stromu, který má nemocnou korunu. Nelze léčit strom, jsou – li kořeny nemocné, nebo slabé. Terapeut musí zhodnotit rozsah škod a rozhodnout se, zdali může začít léčit příčinu nemoci – kořeny, nebo nejdříve odstranit nemocné větve.

Velmi důležitá je spolupráce klienta s terapeutem. Často je samotná bolest posledním upozorněním na nezdravý styl života, přepracování, špatné stravování či myšlení.

Doba léčby je individuální a závisí na oboustranné spolupráci. Pacient je vyléčen jen tehdy, když pochopí jak jeho nemoc vznikala, jak jí může předcházet a čemu se vyhýbat. 

I zdravý člověk bývá insultován některými sezónními onemocněními. Když podlehne, je třeba zvolit adekvátní léčbu, která neoslabí přirozenou imunitu těla. K tomu slouží patentní medicína – kuličky Wan. Některé z nich je dobré mít doma v „domácí lékárničce a včas je nasadit. Tak se lze např. chřipky zbavit za dva dny, ba dokonce zabránit jejímu plnému propuknutí. Kromě osobní konzultace pořádám semináře a přednášky i na toto téma.

Comments are closed.