Čínská medicína

Čínská medicína byla původně medicínou hlavně preventivní. Každá nemoc se nějak ohlásí a může být včasně podchycena a léčena.

V dobách minulých se také musela potýkat s různými náhle vzniklými nemocemi a epidemiemi, kterých však postupně přibývalo, až do dnešní doby, kdy je vyhledávána často až v případech, kde ostatní druhy léčby nezabraly.

Tato situace by se dala přirovnat ke stromu, který má nemocnou korunu. Nelze léčit strom, jsou- li kořeny též postiženy, nebo slabé. Terapeut musí zhodnotit rozsah škod a rozhodnout se, zdali může začít léčit příčinu nemoci- kořeny, nebo nejdříve odstranit nemocné větve. Ve většině případů je nejdříve potřeba špatné odklidit a poté tělu pomoci navrátit se do stavu harmonie- zdraví.

Velmi důležitá je spolupráce klienta s terapeutem. Nelze léčit např. bolest břicha, je- li klient unavený, nespokojený a k léčbě byl doslova donucen. Často je samotná bolest posledním upozorněním na špatný styl života, stravování, přepracování či myšlení.

Doba léčby je individuální a závisí na oboustranné spolupráci. Pacient je vyléčen jen tehdy, pochopí- li, jak jeho nemoc vznikala, jak jí předcházet a čemu se vyhýbat. Je nabádán, aby raději zavolal či napsal, než aby experimentoval způsobem pokus- omyl.

I zdravý člověk je však insultován některými sezónními onemocněními. V případě, že podlehne, měl by zvolit adekvátní léčbu, která neoslabí přirozenou imunitu těla. K tomu slouží patentní medicína- kuličky Wan. Některé z nich je dobré mít doma po ruce a včas je nasadit. Tak se lze např. chřipky zbavit za dva dny, či dokonce nedovolit její plné propuknutí. Taková domácí lékárnička ušetří nejen peníze, ale i spoustu nepříjemných zážitků. Kromě osobní konzultace nabízím semináře a přednášky. Ty probíhají buďto v centru Most ke zdraví, pro individuální skupinu lze zařídit i na Vámi zajištěném místě či u Vás doma.

Comments are closed.